„MedTech Europe“ manifestas: ES vaidina pagrindinį vaidmenį ruošiantis būsimiems iššūkiams – nuo AMR ir klimato iki pasaulinių prekybos iškraipymų ir tiekimo grandinės sutrikimų
Pastaraisiais metais Europos sveikatos sistemos patyrė rimtų testų nepalankiausiomis sąlygomis, kurie atskleidė kai kurias mūsų paslaugų ir institucijų stipriąsias ir silpnąsias puses. Mokytis iš šios patirties bus labai svarbu, norint padidinti atsparumą būsimiems sukrėtimams.
Aplinkos trikdžiai tikimasi paveikti savijautą ir ekonominę gyventojų sveikatą. Tai gali padidinti spaudimą ligoninėms ir klinikoms verčia žmones susirgti, kurie ir taip patiria įtampą dėl darbo jėgos trūkumo ir spartina AMR krizę. Be to, kliūtys pasaulinei prekybai ir tiekimo grandinės sutrikimai gali apsunkinti pacientų prieigą prie technologijų, taigi ir priežiūros. Užtikrinti kad reguliavimo sistemos ir prekybos politika būti tinkami ateičiai yra neatidėliotina užduotis – ne tai, ką galima padaryti būsimos krizės įkarštyje.
Ne visada galime tiksliai žinoti laukiančių iššūkių pobūdį arba kada jie iškils, tačiau politikos formuotojai, pramonė ir kitos suinteresuotosios šalys gali padaryti sveikatos priežiūrą atsparesnę, sutelkdami dėmesį į prevenciją, sveikatos priežiūros darbuotojų išlaikymą ir savalaikę prieigą prie priežiūros, kartu saugodami pasaulinę prekyba.
Ką gali padaryti ES?
Dabar tinkamas metas apsvarstyti atsparios sveikatos priežiūros ateitį – vyksta kampanija prieš birželį įvyksiančius Europos Parlamento rinkimus. Taip prasideda naujas ES politinio ciklo skyrius.
Žvelgdami į 2024–2029 m. laikotarpį, tyrinėjame pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria Europos žmonės, ir kaip galėtume kartu juos spręsti. Savo viziją išdėstėme glaustai MedTech Europos manifestasturi teisę Įgalinti pacientus, įkvepianti naujovių.
Manifeste nustatomi konkretūs žingsniai, kurių gali imtis politikos formuotojai, kad užtikrintų didesnį atsparumą. Raginame sprendimus priimančius asmenis padaryti viską, ką gali, kad būtų išspręstas mažėjančių Europos sveikatos priežiūros darbuotojų pajėgumų klausimas. Vienas iš tokios priežiūros strategijos elementų turėtų apimti paramą sveikatos priežiūros darbuotojams naudojant pritaikytas technologijas, skaitmeninius sprendimus, robotizavimą ir automatizavimą.
Tuo pat metu labai svarbu, kad politikos formuotojai pripažintų ir padidintų Europos konkurencingumą, taip pat savarankiškumą tiekiant svarbiausias medžiagas ir komponentus. Stiprios ir tarptautiniu mastu konkurencingos Europos įmonės gali geriau atlaikyti sukrėtimus, tvariai tiekdamos svarbiausias medicinos technologijas net ir krizės metu.
ES yra galingas veikėjas pasaulinė prekybapadedanti pritraukti medicinos technologijas pacientų visame pasaulyje ir užtikrinti vienodas sąlygas Europos pramonei. Štai kodėl raginame imtis veiksmingų priemonių, kad Europos sveikatos priežiūros sistemų medicinos technologijų tiekėjai būtų apsaugoti nuo tarptautinės prekybos iškraipymų ir tiekimo grandinės sutrikimų.