Prezidento Donaldo Trumpo tarifų planai, tiek tikri, tiek grasinami, sukelia medicinos prietaisų pramonę dėl sudėtingos tiekimo grandinės, priklausomos nuo gamybos jūroje.
Besivystanti politika sukėlė „Whiplash“, kai Trumpas užsakė plačius 25% tarifus Kanadoje ir Meksikoje, prieš sutikdama juos atidėti vieną mėnesį netrukus po to. Tuo tarpu įsigaliojo naujas 10% importo iš Kinijos tarifas. Trumpas taip pat grasino tarifai Europos Sąjungai. Ir penktadienį prezidentas teigė netrukus Paskelbkite abipusius tarifus šalyse, kuriose rinkos rinkos apie JAV prekes.
„MedTech“ pramonei gali būti brangus poveikis, ir neaišku, ar Kinijoje, Meksikoje ir Kanadoje nukreipti tarifai bus trumpalaikiai ar ilgalaikiai, „Medtech Dive“ pasakojo tiekimo grandinės ekspertai. Medicinos prietaisų įmonės pasikliauja užjūrio tiekimu ir gali gaminti prietaisus JAV, tačiau gamina žaliavas ir rinkimus iš kitų šalių.
„Mes gyvename tarpusavyje priklausomame pasaulyje ir,tekstų rašymas ir turinio kūrimas jei norime nutraukti tas tarpusavio priklausomybes, marketingo paslaugos, tai neįvyks per naktį“, – sakė Harvardo verslo mokyklos profesorius Willy Shih.
„Advamed“, viena didžiausių „MedTech“ pramonės fojė grupių, paragino išimtį išimtis iš tarifo Medicininiams prietaisams ir reikmenims, pažymėdamas, tekstų rašymas ir turinio kūrimas, kad Trumpas per pirmąją kadenciją neįtraukė tam tikro „MedTech“ importo iš Kinijos. Dabar suplanuoti tarifai gali kliudyti investicijoms į mokslinius tyrimus ir plėtrą ir sukelti atleidimą iš darbo, aukštesnės mokėtojų ir pacientų kainos bei kritinių technologijų trūkumą, teigė prekybos grupė.
Amerikos ligoninių asociacija, sveikatos priežiūros įmonių pramonės grupė paragino administraciją Atleisti medicinos prietaisus nuo tarifų, sakydamas, kad sutrikdytas įprastų medicinos reikmenų, tokių kaip adatos, švirkštai, impulsų oksimetrai, anestezijos instrumentai ir kraujospūdžio rankogaliai iš Kinijos, srautą, gali trukdyti atlikti operacijas, o pacientų diagnozę ir stebėjimą.
„MedTech“ įmonės visoje pramonėje, kai kurios, turinčios didelius pasaulinius gamybos tinklus, teigė, kad jos atidžiai stebi pokyčius, nes pateikė klausimų apie tarifus dėl naujausių uždirbimų skambučių.
Sumišęs ir skubindamas pokyčius aplink tarifus, Shih teigė, kad verslui reikia tikrumo.
„Žmonės labai nori priimti ilgalaikius sprendimus, kai viskas keičiasi visą laiką“,-sakė jis. „Kol mes to nepadarysime ir išsiaiškinsime, kas prilimpa, turėsime susidurti su daugybe netikrumo, o netikrumas reiškia papildomas išlaidas“.
„Labai sudėtingas žiniatinklis“
Trumpas pasinaudojo tarifais, norėdamas priversti gamybą atgal į JAV per pirmąją kadenciją, o motyvacija šį kartą gali būti tas pats, sakė Bostono universiteto metropolijos koledžo profesorius Canan Gunes Corlu.
„Grąžinimas į JAV skamba kaip geras dalykas, tačiau tai nėra taip lengva, kaip atrodo. Tai labai sudėtingas internetas “, – sakė Corlu. Gamybos perkėlimui reikalingos didelės investicijos, tačiau įmonė gali nebegalėti gauti medžiagų tokios pačios kokybės ir kainos ar gaminti tokiomis pačiomis darbo sąnaudomis. Tiekėjai jau turi žinių ir infrastruktūrą.
„Gauti tą patį produkciją su ta pačia pelno marža nėra lengva padaryti, ir jie neįvyks maždaug per metus“, – teigė Corlu.
Dar prieš papildomą Trumpo 10% Kinijos tarifą, daugelis Vakarų rinkų tiekėjų jau stengėsi paįvairinti gamybą tokiose šalyse kaip Vietnamas, Tailandas, Malaizija ir Meksika, sakė Harvardo Shih. Jis tikisi, kad papildomas tarifas tęs šią tendenciją.
„Daugybė tiekėjų labai stengėsi tik sumažinti priklausomybę nuo Kinijos“, – teigė Shih. „Tai išeina iš„ Covid “, ir tai paaiškėja, kad apskritai prekybos aplinka nėra tokia draugiška, kaip buvo anksčiau“.
Iš Kinijos į Meksiką
Net jei įmonė perkelia surinkimo darbus į Vietnamą ar Meksiką, medicinos prietaisų komponentai vis tiek gali būti iš Kinijos, sakė Shih. Jis pažymėjo, kad Kinija yra elektronikos gamybos centras, gaminantis komponentus, tokius kaip monitoriaus ekranai ir gliukozės kiekio kraujyje mazgai.
Konteinerių gabenimo linijos praėjusį rudenį užmezgė naujas tiesiogines nuorodas iš rytinės Kinijos pakrantės į Meksikos vakarinę pakrantę, parodydamos prekybos tarp dviejų šalių augimą, pridūrė Shih.
Meksika taip pat turi gamybos galimybes, kurios buvo prarastos JAV, sakė Shih. „Jei norite gaminti spausdintas plokštes, esančias didelėje komercinių programų srityse, Meksika puikiai tinka tokiems dalykams“, – sakė jis. „Jie sukuria daug dalykų, kurių mes nebedarome JAV.“
Svarbiausias iššūkis transliuoti gamybą yra darbo sąnaudų skirtumas, sakė Shihas. JAV gaminami produktai turi būti dideli ir diferencijuoti, kad pateisintų didesnes darbo sąnaudas, „arba jūs turite turėti didelį produktyvumą, o tai reiškia daug daugiau automatizavimo“,-teigė Shih.
„BDO“ konsultantė Ashley Hetrick teigė, kad JAV gamintojai nuo „Covid-19“ pandemijos daug investavo į medicinos eksploatacinių medžiagų gebėjimus, kai Trumpas atleido 80 elementų, esančių kovai su virusu nuo tarifų Kinijoje. Tačiau kai kurie pajėgumai buvo pastatyti Kanadoje ir Meksikoje.
„Taigi galėčiau įsivaizduoti aplinkybę, kai (gamintojai) gavo išimtis, pavyzdžiui, iš produktų, atvykusių iš Kanados, tačiau negauna tos pačios išimties iš Kinijos“, – teigė Hetrick.
Atsakomieji tarifai
JAV gamintojams, priklausantiems eksportui į Kanadą, atsakomieji tarifai galėtų pradėti didėti, nes tų daiktų kaina didėja ir gali paskatinti pereiti prie pakaitinių gamintojų Europoje, prognozavo Hetrick.
„Mes ne tik susiduriame su didėjančiomis JAV gamybos ar importuotų daiktų išlaidomis, bet ir bus sunkiau parduoti JAV pagamintus daiktus tarptautinėje rinkoje“, jei imtųsi atsakomųjų tarifų, sakė Hetrickas.
Dabar įmonės tiria, kaip daugiau išnaudoti savo vidaus gamybos pėdsakus, pridedant ir pertvarkydamos gamybos linijas arba pridedant šeštadienio ir vakaro pamainas, sakė ji.
Įrenginių, diagnostikos ir laboratorinių technologijų gamintojai, norintys perkelti gamybą atgal į JAV iš Meksikos, susidurs su puslaidininkių, automobilių ir kosmoso kompanijų konkurencija, taip pat nori padidinti pajėgumus. Tuo pat metu „MedTech“ įmonės galėjo pastebėti didesnį ligoninių spaudimą, kad sumažintų išlaidų padidėjimą.
„Man labiausiai rūpi, kad organizacijos žiūri, kur dar galiu sumažinti išlaidas savo organizacijai?“ – pasakė Hetrickas. „MTTP išlaidos ir investicijos į inovacijas ir naujų technologijų įsigijimas gali būti paprasčiausia įmonė, kurią įmonei galima sumažinti, jei jiems iš tikrųjų rūpi artimiausia kadencija“.