Šis garso įrašas generuojamas automatiškai. Praneškite mums, jei turite atsiliepimų.
Po to „CMR Surgical“ imasi „Intuitive Surgical“ JAV spalį gavo de novo leidimą savo Versius robotui, metančiam iššūkį rinkos lyderio 20 metų dominavimui minkštųjų audinių robotų chirurgijoje.
Konkuruodama su „Intuitive“ savo namuose, JK įsikūrusi CMR aplenkė „Medtronic“ ir „Johnson & Johnson“, kurių minkštųjų audinių chirurginiai robotai nėra patvirtinti JAV. Pirmoji Versius indikacija yra tulžies pūslės pašalinimo operacija, po kurios tikimasi atlikti daugiau procedūrų.
„Šios varžybos naudingos sveikatai. Nemanau, kad monopolinė rinka yra sveika“, – sakė Markas Slackas, CMR įkūrėjas ir vyriausiasis medicinos pareigūnas. „Tuo metu bus 3-4-5-6-7 teikėjai.
Slackas teigė, kad naudotojus traukia lankstus „Versius“ roboto dizainas ir mažesni instrumentai. Jis nėra visiškai parduotas dėl jėgos grįžtamojo ryšio jutimo, kaip roboto pranašumo, ir norėtų pamatyti daugiau duomenų apie tai, kaip gerai veikia chirurginiai robotai. CMR robotas taip pat konkuruos dėl kainos, sakė Slackas.
Pokalbyje su „MedTech Dive“ Slackas aptarė „Versius“ sistemos ypatybes ir robotizuotos chirurgijos privalumus bei iššūkius.
Šis interviu buvo redaguotas siekiant ilgumo ir aiškumo.
MEDTECH DIVE: Kodėl pasirinkote „Versius“ pristatyti keliose pasaulio rinkose, prieš sutelkdami dėmesį į JAV?
MARK SLACK: Iš esmės pasirinkę kovą galime laimėti. Kambaryje yra 800 svarų sverianti gorila, vadinama Intuityvi. Tai išskirtinai sėkminga. Niekada medicinos technikoje nebuvo nei vienos įmonės, kuri būtų turėjusi tokią monopolį bet kurioje srityje.
Jie pristatė robotą 2000 m., o pirmasis robotas, kuris su jais varžėsi, pirmasis konkurentas, buvome mes 2019 m. Taigi jie jau 20 metų tiesiog bėga. Eiti su jais akis į akį savo kieme yra gana pavojinga. Taigi, mes norėjome įsitvirtinti. Norėjome atlikti daugiau klinikinės plėtros.
Taip pat labai tikiu, kad jei ketinate sėkmingai naudotis medicinos technologijomis, tai turi būti skirta ne tik dideles pajamas gaunančioms šalims. Jei sakome, kad tai yra geriausias priežiūros standartas, tai turėtų būti išversta į visas kitas bendruomenes visame pasaulyje. Nuo to ir pradėjau. Bet jūs negalite likti nuo Amerikos su sveikata. Taip, laikas prisijungti.
Nemanau, kad „Intuitive“ ypač džiaugsis mūsų atvykimu.
Kaip Versius konkuruos su Intuitive’s da Vinci?
Tai mažesnis robotas, modulinis, labiau transportuojamas. Jis gali būti supakuotas iš kelio, kai jo nenaudojate. Moduliškumas ir įperkamumas yra tikrai svarbūs.
Kai ligoninėje turite šešis, septynis ar aštuonis robotus, kaip tai vyksta, kur juos dėsite, jei jie labai dideli, kai jų nenaudojate? Jūs iš tikrųjų uždarote juos, kai jų nenaudojate, o mūsiškius galima pastatyti prie sienos, spintelėje ir pan. Jį lengviau laikyti, todėl neužima daug vietos ligoninėje ar išjungiate kino teatrus. .
Kalbant apie personalo atvirumą, gebėjimą kalbėtis ir bendrauti, moduliškumas yra labai svarbus. Slaugytojai 100% nori bendrauti su chirurgu, o anesteziologai nori turėti atvirą pultą.
Ir galiausiai, mes turime mažesnius instrumentus nei kiti robotai, o tai reiškia, kad mes gana gerai veikiame mažose erdvėse.
Galų gale mes konkuruosime visose operacijose, tačiau bus sričių, kuriose mes tikrai spindėsime, pavyzdžiui, krūtinė, arba vaikams, kur anatominės erdvės yra mažesnės, o tai iš tikrųjų palanku mažesniam robotui.
Ar tikitės, kad kai kurios ligoninės pridės Versius robotą ir toliau naudos da Vinci?
Mes tai jau matome. JK turime daugybę ligoninių, kuriose yra abi, o kai kuriems chirurgams patinka vienas, o kitiems patinka kitas. Tai vis dar yra karas, kurį reikia sužaisti.
Mažai tikėtina, kad kada nors gausite instrumentą, kuris, visų nuomone, yra geriausias, ir bus privalumų ir trūkumų. Laikui bėgant, kai mes tai atliksime, atliksime daugiau tyrimų ir gausime duomenis, pamatysime, kur mes tikrai šviečiame, ir pamatysime sritis, kuriose esame lygiaverčiai, o tada galbūt sritis, kuriose tai gali būti pranašesnė. .
Pastebėjai, kad sakiau, kad gali.
Turime keletą centrų, kuriuose žmonės atliko 1500–2000 atvejų su mūsų robotu ir tikrai įgijo didelę patirtį. Kai kurie vartotojai JAV nuoširdžiai laukia mūsų, nes mano, kad esame tinkamo dydžio. Jie labai nori, kad tai galėtų būti geresnis būdas atlikti robotinę operaciją.
Viena iš aptariamų naujojo „Intuitive“ roboto „da Vinci 5“ ypatybių yra jėgos grįžtamasis ryšys, leidžiantis chirurgams pajusti spaudimą ant audinio, esančio instrumento gale. Ar tai ką nors pasiūlysite?
Turime būti tikri, kas yra tikra, kalbant apie pranašumus, o kas ne. Iš tikrųjų turime priverstinį grįžtamąjį ryšį apie savo robotą ir šiuo metu nusprendžiame jo neaktyvinti. Iš dalies aš esu to priežastis. Nesu 100% įsitikinęs, kad tai pagerina dalykus.
Manau, kad grįžtamasis ryšys gali būti tikrai naudingas. Ir žinote, kiek šimtų tūkstančių atvejų buvo atlikta robotiškai Rezultatai geresni nei laparoskopinės operacijos be jėgos grįžtamojo ryšio, tai yra da Vinčio figūros.
Ir tada visos kitos funkcijos, kiek tai yra rinkodara, o kiek tikroji? Ir štai ko robotikoje norėčiau matyti daugiau: mažiau triukšmo ir daugiau faktų. Koks yra pasitenkinimo lygis? Koks yra sėkmės rodiklis? Kas yra klaidingi neigiami ir klaidingi teigiami rezultatai ir pan. Tai visi tikrai labai svarbūs dalykai, į kuriuos eidami į priekį turime būti šiek tiek medicininesni. Priešingu atveju visa sveikatos sistema tik brangsta ir nebūtinai gerėja.
Ar robotų pagalba atliekama operacija yra geresnė nei laparoskopija?
Tai labai svarbus dalykas, kurį reikia nuspręsti. Jei šiuo metu paprašytumėte manęs diskutuoti, kad robotika yra geriau nei laparoskopija, būčiau gana atsargus. Jei imsitės tikrai įgudusio laparoskopinio chirurgo, tikimybė, kad robotas būtinai tai padarys geriau už juos, yra gana menka, nes jie yra greiti, sugeba ir puikiai tai daro.
Tačiau dabar pradedame matyti duomenis iš sričių, kuriose robotai veikia geriau nei laparoskopiniai (chirurginiai). Stebėkite erdvę. Manau, kad robotika gali būti pranašesnė už laparoskopiją.
Tikiu, kad galiu išmokyti žmogų atlikti robotinę chirurgiją daug greičiau, nei galiu išmokyti asmenį laparoskopijai, ir geriau. Turime tai patvirtinančių duomenų. Jei norėčiau jus išmokyti – galbūt esate labai įgudęs laparoskopinis chirurgas – surišti mazgą laparoskopiniu būdu, tai būtų maždaug 50 ar 60 valandų mokymo. Manau, kad apie robotą galėčiau jus išmokyti maždaug per valandą.
Jei turėčiau krištolinį rutulį, po 10 metų, manau, parodysime robotikos pranašumus prieš laparoskopiją.
Kokių kitų požymių siekiate ir kaip vyksta šis procesas?
Mes pasirinkome eiti efektyviausiu keliu tiek finansiškai, tiek laiko atžvilgiu, tai yra padaryti de novo, todėl pasirinkome tik ribotas klinikines indikacijas. Idėja yra ta, kad kai tik tai gausime, mes (pateiksime 510 (k) paraiškų) dėl kelių kitų klinikinių scenarijų. Pradėsime nuo sistemos atnaujinimo, o tada viena po kitos atliksime storosios žarnos, krūtinės ląstos ir visas kitas specialybes.
Tikrasis pasiekimas buvo tai, kad sistema gavo visišką FDA patvirtinimą sistemai ir visiems mūsų instrumentams, nes tada atlikti 510 (k) yra daug lengviau. Taigi atliekame nedidelius, ribotus klinikinius tyrimus ir išplečiame juos į kitas čia esančias specialybes.