Pasaulinę artrito dieną primename apie daugiau nei 40 milijonų žmonių Europoje, sergančių osteoartritu (OA), liga, kuria serga 15 % vyresnių nei 30 metų pasaulio gyventojų. Pavyzdžiui, Prancūzijoje ši liga yra antra. pagrindinė medicininių konsultacijų priežastis po širdies ir kraujagyslių ligų.
Ilgėjant gyvenimo trukmei, osteoartrito (OA) našta taip pat didėja, o tai kelia iššūkių tiek asmenims, tiek ekonomikai. Pacientai kenčia nuo riboto gebėjimo atlikti paprastą kasdienę veiklą. Daugeliui jų mobilumas nėra vien judėjimas – tai nepriklausomybė, gerovė, grįžimas į mėgstamas veiklas ir bendruomenes.
Ekonomikai, prisitaikančios priemonės ir prietaisai, vaistai, chirurgijao nedarbo laikas vyriausybėms kainuoja milijardus kasmet ir gali sudaryti iki 2,5 % BNP tiesioginių ir netiesioginių išlaidų. Kaip pranešė Europos Parlamento, maždaug 60 % nedarbingumo dėl ligos atvejų Europoje yra susiję su reumatiniais ir skeleto-raumenų sistemos sutrikimais, įskaitant OA.
Laimei, ortopedijos pramonė imasi priemonių, siūlydama sprendimus, kurie padeda pagerinti gyvenimo kokybę ir palengvina ekonominę naštą visuomenei.
Kelio sąnario endoprotezavimas mobilumui atkurti
Pacientams, sergantiems sunkia OA, bendra kelio sąnario endoprotezavimo operacija (TKA) dažnai yra veiksmingiausias gydymas. Nenuostabu, kad augantis OA pacientų skaičius atspindi didėjančią TKA paklausą: prognozuojama, kad iki 2030 m. procedūra išaugs iki 189%, todėl tai bus viena iš sparčiausiai augančių operacijų visame pasaulyje.
Tačiau, nepaisant TKA efektyvumo, iki 20 % pacientų po operacijos patiria nepasitenkinimą, dažnai dėl liekamojo skausmo ar sustingimo. Siekdama išspręsti šią problemą, pramonė sutelkia dėmesį į tikslesnius, konkrečiam pacientui pritaikytus metodus, kurie padeda pagerinti rezultatus ir pasveikimo laiką, užtikrinant, kad pacientai galėtų kuo greičiau grįžti į normalų gyvenimą.
Robotikos vaidmuo atliekant kelio procedūras
Per pastaruosius porą metų kelio sąnario operacijose alternatyvūs derinimai, robotų technologijos ir duomenimis pagrįsti sprendimai buvo „miesto kalba“. Naujausi pažanga atneša tikrai revoliucinius pokyčius, pagerina procedūrų tikslumą ir pagerina pacientų rezultatus. Dėl šių naujovių chirurgai gali planuoti ir atlikti operacijas su didesne kontrole, o tai lemia tikslesnę implanto padėtį, geresnę kelio pusiausvyrą ir mažiau kompromisų dėl kritinių minkštųjų audinių struktūrų.
Pacientams, kuriems atliekama robotų pagalba atliekama TKA, naudingas reikšmingas patobulinimas. Tyrimai rodo, kad po operacijos jie patiria 43 % mažesnius skausmo balus, palyginti su tradiciniais metodais, ir 14 % sumažina buvimų ligoninėje skaičių – daugelis išleidžiami operacijos dieną. Be to, dėl šių procedūrų per 90 dienų readmisijos rodikliai sumažėja 33 %, o tai dar labiau pagerina ilgalaikius rezultatus ir sumažina komplikacijų skaičių.
Kitas pramonės evoliucijos požymis yra tai, kad robotika išplečia prieigą prie anksčiau sudėtingų operacijų, pvz., dalinių kelio protezų, todėl daugiau pacientų gali pasinaudoti audinius tausojančiais metodais, kurie išsaugo natūralų kelio judėjimą, pagerina atsigavimo laiką ir pagerina gyvenimo kokybę.
Žmonių judėjimas
Pacientams tikslas paprastas: atgauti mobilumą ir greitai bei saugiai grįžti į savo gyvenimą. Laimei, kelio protezavimo naujovė pasuka priežiūros ratą, kad tai taptų realybe. Sumažėjęs skausmas ir greitesnis atsigavimo laikas reiškia, kad pacientai gali greičiau nei bet kada grįžti į darbą, šeimos gyvenimą ir pomėgius. Manau, kad visa ortopedų bendruomenė didžiuojasi, kad gyvena šiais proveržio laikais: sunkiai dirbame, kad pašalintume visuotinę artrito naštą, suteikdami pacientams galimybę susigrąžinti vieną iš svarbiausių savo gyvenimo aspektų – judėjimą.