Nardymo trumpas:
- Rizikos kapitalo investicijos į medtech Remiantis nauja rinkos duomenų ataskaita, įmonės antrąjį ketvirtį išaugo maždaug 3% per metus iki 3,3 mlrd. tyrimai tvirta Pitchbook.
- Esant dabartiniam tempui, rizikos kapitalo fondai šiais metais į medicinos technologijų įmones investuos beveik 20 % daugiau nei 2023 m., teigė Pitchbook, palaikydamas nuomonę, kad pramonė „perėjo per finansavimo dugną“.
- Rizikos remiamų medicinos technologijų įmonių pasitraukimų vertė pirmąjį 2024 m. pusmetį išaugo iki 6,6 mlrdnors duomenys yra iškreipti dėl Tempus pirminio viešo siūlymo. Vėlyvojo etapo rizikos kapitalo įmonių įsigijimai buvo reti, o Pitchbook priskyrė „nuolatinį kainų skirtumą tarp pirkėjų ir pardavėjų“.
Nardymo įžvalga:
„Pitchbook“ duomenimis, rizikos kapitalo investicijų į medicinos technologijų įmones skaičius ir vertė pasiekė aukščiausią tašką 2021 m. Palyginti su piko, 2023 m. investicijų sumažėjo 27 proc., o investuota suma – 45 proc. Atrodo, kad praėjusieji metai buvo žemiausias investicijų taškas.
2024 m. rizikos kapitalo investicijos paeiliui mažėjo ir sumažėjo nuo 3,5 mlrd. USD pirmąjį ketvirtį iki 3,3 mlrd. USD antrąjį ketvirtį. Tačiau investicijos antrąjį ketvirtį vis tiek išaugo apie 3 % per metus. Rezultatai rodo, kad investicijos 2024 m. gali viršyti praėjusiais metais matytą 11,5 mlrd.
Investicijų skaičius (419) yra mažesnis nei 2023 m. Investuota suma padidėjo, nepaisant to, kad sandorių skaičius sumažėjo, nes rizikos kapitalo fondai padarė didelius statymus už nedidelį skaičių įmonių. „Pitchbook“ teigė, kad per ketvirtį buvo sudaryti penki sandoriai, viršijantys 100 mln. USD, o padidėjimas rodo „investuotojai nuolat teikia pirmenybę kokybei ir optimizmui dėl didesnių pasitraukimo galimybių.
150 mln. USD investicija į „Insightec“, kuri yra tikslinio ultragarsinio gydymo kūrėja, buvo didžiausias VC turas antrąjį ketvirtį. „Pitchbook“ skaičiuoja, kad „Insightec“ pasitrauks įtraukdama savo akcijas biržoje.
Prognozė seka ketvirtį, kai „Tempus“ IPO pritraukė 400 mln. Tiksliųjų vaistų bendrovės viešas pasiūlymas parodė, kad nepelningos medicinos technologijų įmonės dabartinėmis sąlygomis gali patekti į biržą. „Pitchbook“ teigė, kad „Tempus“ sėkmė gali „pakeisti investuotojų norą remti nepelningas įmones, jei atsirastų reali galimybė įtraukti į biržos sąrašus“.
IPO lango atidarymas gali turėti įtakos susijungimams ir įsigijimams. Per ketvirtį buvo įsigyti „Belkin Vision“, „Attune Medical“, „C2i Genomics“ ir „Blackrock Neurotech“. Kartu su pasitraukimu iš IPO, „Pitchbook“ „žiūrėjo į rizikos kapitalo pasitraukimo lygį 2024 m. medicinos technologijų srityje kaip tvirtą sektoriaus laimėjimą ir teigiamą sandorio vertės ir pasitraukimo pagreitį ateityje“.
Tačiau „Pitchbook“ analitikai teigė, kad vėlyvojo etapo rizikos kapitalo įmonių sandorių veikla atsilieka nuo didesnių viešai parduodamų įmonių, tokių kaip „Shockwave Medical“, „Axonics“, „Abiomed“ ir „Silk Road Medical“, įsigijimo. Analitikai priskyrė rizikos remiamų įmonių išpirkimo trūkumą pardavėjams, kurie prašo daugiau, nei pirkėjai yra pasirengę mokėti. IPO kaip pasitraukimo galimybė gali turėti įtakos, ar vertinimo atotrūkis išliks.
„Jei IPO langas liks uždarytas, tai gali būti naudinga strategijai susijungimų ir įsigijimų požiūriu, nes pradedančios įmonės gali būti labiau linkusios būti įsigytos už pagrįstą kelis kartus“, – rašė „Pitchbook“.