Įprastiniais laboratoriniais tyrimais nepavyksta aptikti ilgo COVID 10 000 žmonių tyrimo


Nardymo trumpas:

  • Tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 10 000 žmonių rasta nėra įrodymų, kad bet kuris iš 25 įprastinių laboratorinių tyrimų gali aptikti ilgą COVID.
  • Tyrimas, paskelbtas antradienį Vidaus ligų metraščiaikuriuo siekiama parodyti, ar COVID-19 sukelia nuolatinius biologinių žymenų pokyčius ir, jei taip, ar testai gali papildyti simptomais pagrįstus ilgo COVID apibrėžimus.
  • Nors tyrėjai pastebėjo nedidelius pacientų grupių laboratorinių rezultatų skirtumus, skirtumus galėjo lemti atsitiktinumas, o išvados iš esmės nebuvo kliniškai reikšmingos. Rezultatai paskatino autorius daryti išvadą, kad įprasti laboratoriniai tyrimai nėra naudingi ilgalaikio COVID biomarkeriai.

Nardymo įžvalga:

Tyrimo metu buvo analizuojami mėginiai iš 10 094 žmonių, įtrauktų į Nacionalinio sveikatos instituto atkūrimo iniciatyvą. Mėginiai buvo paimti iš žmonių, anksčiau užsikrėtusių ir nesergančių. Anksčiau užsikrėtusių žmonių grupėje mokslininkai anksčiau nustatė simptomais pagrįstus ilgus COVID potipius. Mėginiai leido naujausiame tyrime palyginti skirtingos istorijos pacientų laboratorinius rezultatus.

Vidutiniškai užsikrėtusių žmonių kai kurių tyrimų, pvz., trombocitų kiekio, balai buvo skirtingi nei jų kolegos, kurie niekada nesirgo COVID-19. Tačiau mokslininkai nenustatė kliniškai reikšmingų skirtumų tarp žmonių, turinčių aukštus ir žemus balus pagal ilgą COVID sunkumo skalę.

Tiriamieji modeliai nustatė kai kuriuos biologinius žymenis, susijusius su ilgo COVID potipiais. Didelio jautrumo C reaktyvusis baltymas buvo padidėjęs žmonėms, turintiems kvapo ar skonio sutrikimų, ir kito potipio, turinčio tokius simptomus kaip smegenų rūkas. HTačiau autoriai suabejojo, ar rezultatus lėmė atsitiktinumas, ir teigė, kad „iš esmės nėra kliniškai reikšmingas.

Tyrėjai padarė išvadą, kad net pacientai, kuriems yra labai simptominis ilgalaikis COVID, gali neturėti „kliniškai stebimų objektyvių įprastų laboratorinių tyrimų rezultatų“. Įprasti tyrimai vis dar turi įtakos atmetant kitas gydomas simptomų priežastis, tačiau, remiantis tyrimu, jie mažai naudojami kaip ilgalaikio COVID biomarkeriai.

Autoriai teigė, kad norint suprasti biologinį būklės pagrindą, tyrimams greičiausiai reikės atlikti daugiau nei įprastinius laboratorinius tyrimus, pavyzdžiui, naudojant transkriptomiką, proteomiką ir metabolomiką, kad būtų galima nustatyti naujus biomarkerius.



Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *