Didesnis krūties atstatymo mokymas išgyvenusioms nuo krūties vėžio


Kiekvienais metais per Supratimo apie krūties vėžį mėnesį Krūtų rekonstrukcijos dienos tikslas – šviesti, įtraukti moteris, kurioms buvo diagnozuotas krūties vėžys, ir suteikti jai galimybę žinoti savo krūties atstatymo galimybes ir būti tikrioms, kad su savo priežiūros komanda galėtų diskutuoti apie tai, kas yra. jiems geriausia. Nors krūtų atstatymas gali būti ne visų moterų pasirinkimas, labai svarbu, kad visos moterys turėtų visuotinę prieigą prie reikiamos informacijos ir išteklių, kad sužinotų ir išnagrinėtų visas joms prieinamas galimybes, kurios padėtų joms atkurti pasitikėjimą, jaustis jėgomis ir vėl jaučiasi namuose savo kailiu.

Pastaraisiais metais matėme, kad vis daugiau moterų atvirai ir viešai kalba apie savo pasirinkimą atlikti mastektomiją – tai padėjo atsikratyti stigmos, kuri per ilgai buvo siejama su gelbėjimo operacija. Tačiau net ir atviriau kalbant apie mastektomijas, tyrimai rodo, kad daugelis moterų, kurioms buvo atlikta mastektomija, kovoja su depresija, nerimu ir praradimo bei izoliacijos jausmu – dažnai jaučiasi nepatogiai savo kūne.

Daugeliui moterų, kurioms atliekama mastektomija, vėžio pašalinimas yra tik žingsnis – nors ir esminis – jų vėžio kelionės žingsnis, bet ne pabaiga. Tiesą sakant, 92% pacientų, kuriems atlikta mastektomija, mano, kad rekonstrukcija yra svarbi jų atsigavimo dalis1. Suprasdami, su kuo daugelis moterų susiduria per šį procesą, galime pradėti iš naujo įsivaizduoti savo požiūrį į krūties vėžio gydymą, pripažindami, kad rekonstrukcija yra moters gyvenimo dalis. visas krūties vėžio kelionė, o ne atskira kelionė.

Kodėl tai svarbu? Įrodyta, kad krūtų rekonstrukcija turi stiprią koreliaciją su padidėjusia savigarba ir emocine bei psichologine gerove po krūties vėžio operacijos. Šis procesas taip pat gali suteikti normalumo jausmą moterų gyvenimui, nes padeda joms atgauti kūno formas ir pagerinti kūno įvaizdį. Tačiau šiandien tik nedidelė dalis pacientų, kuriems atlikta mastektomija, atlieka rekonstrukcinę operaciją.

Viena didžiausių krūtų rekonstrukcijos kliūčių yra išsilavinimo ir informuotumo apie atstatymo procedūrą trūkumas. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje tyrimai rodo, kad tik maždaug 1/3 moterų, kurioms buvo atlikta mastektomija, buvo nedelsiant arba uždelstas.2. Kalbant apie tai, šis skaičius taip pat yra neproporcingai mažesnis juodaodžių, azijiečių ir mažumų (BAME) grupėse, kurioms iki 71% mažesnė tikimybė, kad bus atlikta krūtų rekonstrukcinė operacija nei baltosioms moterims.2 – pabrėžiant didelius gydymo ir priežiūros prieinamumo skirtumus.

Naujausia „Breast Cancer Now“ ataskaita1 parodė, kad JK ne visi pacientai, kuriems atlikta mastektomija, turi vienodas galimybes gauti krūtų rekonstrukcijos paslaugas ar net gauti informaciją apie savo galimybes. Tačiau yra geriausios praktikos pavyzdžių, kai pacientai gali priimti pagrįstus sprendimus ir gauti jiems tinkamą gydymą. Šie pavyzdžiai turėtų būti taikomi visose geografinėse vietovėse, siekiant užtikrinti, kad visos moterys gautų tą pačią informaciją ir prieigą prie paslaugų, nepaisant kilmės, geografijos ar etninės priklausomybės.

Šią supratimo apie krūties rekonstrukciją dieną svarbu, kad visoms krūties vėžiu sergančioms pacientėms, nepriklausomai nuo kilmės, būtų sudarytos vienodos galimybės gauti informaciją, kad jos galėtų priimti pagrįstą sprendimą dėl krūties atstatymo sau ir savo kūnui.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie krūties rekonstrukciją, apsilankykite JK vėžio tyrimai.





Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *