Sprendimai, kuriuos lemia sveikatos duomenys: kodėl prieiga yra raktas į paciento galias.


Jums tereikia pažvelgti į nešiojamų kūno rengybos prietaisų populiarumą, kad žinotumėte, jog vis labiau norisi savo duomenų. Laikrodžiai ar žiedai, kurie neskaičiuoja žingsnių ir matuoja širdies ritmo kintamumą, seka miegą, stebi deguonies kiekį kraujyje ir dar daugiau, tapo geidžiamu aksesuaru masėms.

Pacientai ir sveikatos priežiūros specialistai taip pat plačiai naudoja prijungtus įrenginius, kurie įgalina diagnozuoti ir palaiko klinikinės priežiūros praktiką bei sprendimų priėmimą, pasinaudodami skaitmeninimo pranašumais, kad būtų teikiama geresnė, greitesnė ir efektyvesnė sveikatos priežiūra. Gliukozės monitoriai žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu ar širdies stimuliatoriais, tokios medicinos technologijos vis labiau integruojamos įvairiose elektroninėse platformose ir informacinėse sistemose. Kodėl? Ir kaip prieiga prie tokio pobūdžio duomenų padeda pakeisti žmonių elgesį, kad būtų teigiami sveikatos rezultatai?

Paprastai tariant, žmonės nori būti geros sveikatos ir gyventi ilgą gyvenimą. Nors visuomenės sveikatos patarimai dėl naudingo gyvenimo būdo pasirinkimo yra įprasti, jie nėra asmeniniai ir todėl nėra skubūs. Žinojimas ar jausmas, kad „turėtumėte“ ką nors daryti, nes tai pripažintos žinios, nėra tas pats, kas matyti duomenis apie savo kūno reakciją į skirtingus dirgiklius. Pavyzdžiui, suprasdami alkoholio ir kofeino poveikį širdies ritmui ramybės būsenoje ir dėl to atsirandančiam miego kokybei, žmonės gali sąmoningiau pasirinkti savo gėrimo įpročius.

Tačiau sveikatos duomenų, gautų vien per sąlytį su oda, yra nedaug. Įsivaizduokite, kad turite prieigą prie išsamesnių medicininių duomenų. Visas jūsų medicininis įrašas, pasiekiamas vienoje vietoje, nepaisant to, kur buvo suteikta priežiūra.

Būtent tokį pažadą ES piliečiams ir ligomis sergantiems žmonėms siūlo Europos sveikatos duomenų erdvė (EHDS).

Sveikatos duomenys be konteksto gali kelti nerimą, todėl svarbu pripažinti, kad prieiga prie savo sveikatos informacijos jokiu būdu nesumažina sveikatos priežiūros specialistų vaidmens. Vietoj to, jis gali praturtinti specialisto ir paciento pokalbį. Svarbiausia, kad tas pokalbis vis tiek turi egzistuoti.

Turėdamas prieigą prie savo duomenų ir juos valdydamas (jei reikia, papildyti ir net taisyti informaciją), asmuo gali būti įgalintas aktyviau priimti pagrįstus sprendimus, susijusius su savo sveikata – kaip matėme mažesniuose naudojant nešiojamus prietaisus. Nesvarbu, ar kraujo tyrimų rezultatai, ligos žymenų tendencijos laikui bėgant, ar informacija apie gydymą, kai jie yra susieti su kasdiene asmens patirtimi, duomenys gali suteikti naujų įžvalgų, kurios tik akivaizdžios asmeniui, kuriam jie priklauso.

Skaitmeninėms technologijoms toliau tobulėjant ir pritaikant įvairiems su sveikata susijusiems tikslams, EHDS yra svarbi, reguliuojama sistema ir infrastruktūra, leidžianti kaupti sveikatos duomenis iš visų šaltinių.

Jei gebėjimas gerai valdyti ligą yra dovana, tai užkirsti kelią ligai yra dar svarbiau. Suteikdami piliečiams ir sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms galimybę pasiekti savo duomenis norimu metu, žmonės skatinami aktyviai priimti sprendimus dėl sveikatos priežiūros. Sprendimai, galintys užkirsti kelią daugeliui ligų, kurių galima išvengti, arba sumažinti esamų ligų poveikį.

Juk žinios yra jėga. Duomenys gelbsti gyvybes.





Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *