2023 m. tapo akivaizdus dirbtinio intelekto (DI), įskaitant mašininį mokymąsi, poveikis mūsų gyvenimui. Dabar tinkamas laikas vadovautis šios grynos technologijos naudojimu remiantis teisine ir etine sistema. Turime taikyti sąžiningą AI taisyklių naudojimą, kad paaiškinamos dirbtinio intelekto technologijos taip pat galėtų būti naudojamos klinikinėje priežiūroje ir diagnostikoje.
AI gali padėti gydytojams automatizuodamas ir remdamasis įžvalgomis
Dirbtinio intelekto (AI) kategorijos, tokios kaip mašininis mokymasis, pagrįstas statistiniais metodais, jau šiandien labai padeda. Tikiu, kad dirbtinis intelektas gali pakeisti sveikatos priežiūros teikimą ir būti vertingas svertas, užtikrinantis, kad asmenys turėtų prieigą prie aukštos kokybės medicininės informacijos ir diagnostikos. Tačiau norint išnaudoti visą AI potencialą, reikia tvirto reguliavimo ir užtikrinti paaiškinamumą – sveikatos priežiūros specialistas ir pacientas turi žinoti, kaip veikia algoritmai. Esu įsitikinęs, kad tikslams tinkami teisės aktai paspartins sąžiningo dirbtinio intelekto priėmimą sveikatos priežiūros srityje ir sustiprins pasitikėjimą tokiais dirbtinio intelekto produktais.
Privatus sektorius prisideda prie standartų nustatymo, kad sustiprintų paciento būklę Saugumas
Aš esu AI šalininkas dėl anksčiau pabrėžtų pranašumų, nors žinau, kad kai kurios AI kategorijos (pvz., Generative AI) šiandien gali negarantuoti paaiškinamumo ir gali kelti tam tikrą pavojų, neskaidrų duomenų rinkimą ir apdorojimą, juodosios dėžės efektą. neuroninių tinklų, duomenų, kuriais remiantis buvo mokomi dideli kalbos modeliai, paklaida ir sunkiai atsekamos AI haliucinacijos. Vis dar yra neaiškių elementų, susijusių su Generative AI veikimu, todėl jį naudojant medicininėje diagnostikoje reikia būti atsargiems ir atsargiems, o svarbiausia – pasitikėti, kad bus taikomi sąžiningi ir etiški principai. Taigi reikalingi tam tikri teisės aktai ir tarptautinis valdymas.
AI valdymas yra pasaulinė užduotis, nes algoritmai kerta sienas
Optimistiškai vertinu reguliavimo iniciatyvas nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu, pradėtas 2023 m. ir paskelbtas 2024 m. Europoje dėl ES AI įstatymo neseniai buvo pasiektas politinis susitarimas (1). Priėmus jis taps pirmuoju teisės aktu, kuriuo bus sukurtas išsamus taisyklių rinkinys, pagrįstas pagrindinėmis vertybėmis ir reguliuojantis jo naudojimą, neatsižvelgiant į AI technologijos tipą keliose šalyse.
Išvados
Dirbtinio intelekto algoritmai jau saugiai naudojami sveikatos priežiūroje, siekiant pagerinti medicinos technologijų tikslumą ir veiksmingumą bei palengvinti pacientų diagnostiką ir gydymą.
Vienas reglamentas neišspręs visų dirbtinio intelekto kūrimo ir pritaikymo iššūkių. Vis dėlto, norint įveikti šios transformacinės technologijos sudėtingumą, mums reikia teisės aktų rinkinio, kuris būtų pagrįstas jau tvirtais sektorių teisės aktais, pvz., ES medicinos prietaisų reglamentu ir in vitro diagnostikos medicinos prietaisų reglamentu. Sveikatos priežiūros technologija turi būti ne tik suprantama, bet ir kartu kuriama bei patvirtinta jos vartotojų. DI ateitis sveikatos priežiūros srityje yra bendradarbiavimo, skaidrumo ir sąžiningumo reikalas. Priimkime etišką ir skaidrų dirbtinį intelektą sveikatos priežiūros srityje ir dirbkime kartu kurdami tvirtus teisės aktus, palaikančius dirbtinio intelekto taikomąsias programas pacientų gerovės labui.